Menu

Marcin Różalski – polski zawodnik MMA

Jedną z najbarwniejszych postaci polskiej sceny mieszanych sztuk walki jest Marcin Różalski, pochodzący z Płocka. Marcin obecnie jest międzynarodowym mistrzem federacji KSW w wadze ciężkiej (2017). Swoją karierę rozpoczynał jako kick-boxer oraz zawodnik Muay Thai. W roku 2005 zdobył mistrzostwo Polski w boksie tajskim, w 2007 został międzynarodowym mistrzem Polski formuły K-1 i w tym samym roku mistrzem świata ISKA K-1 (waga ciężka).

Jako ciekawostkę warto dodać, że Różalski stoczył również jedną walkę zawodową w boksie. Miała ona miejsce w Płocku w roku 2002 i Marcin pokonał w niej Pawła Newazila.

Rok 2010 to początek kariery Różalskiego w Konfrontacjach Sztuk Walki (KSW), w ramach której zdobył pas mistrzowski, wygrywając z Fernando Rodriguesem Jr. Po walce jednak, Marcin zrzekł się pasa i obecnie jest wolnym zawodnikiem. Jak sam przyznaje, zamierza walczyć dalej, ale nie podaje żadnych konkretów co do przyszłej federacji, w barwach której zamierza występować. Różalski przeszedł w swojej karierze wiele kontuzji, które jednak nie zatrzymały go przed kolejnymi sportowymi wyzwaniami.

Wielokrotnie Marcin podkreślał, że nie przykłada większej wagi do problemów i stara się je jedynie zaleczać, a nie leczyć w pełni. Marcin Różalski wzbudza wiele kontrowersji swoim wyglądem oraz dosadnymi wypowiedziami. Jest zwolennikiem ochrony praw zwierząt i angażuje się w wiele akcji charytatywnych, związanych ze zwierzętami. Często występuje publicznie, namawiając ludzi do pomocy oraz organizuje zbiórki publiczne dla schronisk i pro zwierzęcych organizacji.